.: Úvod :.

Vítáme Vás na našich internetových stránkách. Naše rodinné zahradnictví se nachází 8 km od Dvora Králové v obci Dolní Brusnice. Nabízíme velký sortiment jehličnanů, opadavých i stálezelených listnáčů, vřesovištních rostlin, trvalek a skalniček a dále také doplňkový sortiment okrasných trav, kapradin a vodních a bahenních rostlin. Sortiment stále rozšiřujeme a snažíme se nabízet stále více neobvyklých a vzácných druhů.
Větší část nabízených rostlin je vlastní produkce, sortiment však doplňujeme také rostlinami od jiných pěstitelů. Prodejní plochu obklopuje sbírková část zahrady, kde můžete vidět několik set druhů a odrůd rostlin. Rádi Vám odborně poradíme s výběrem rostlin pro vaše konkrétní stanovištní podmínky. Těšíme se na Vaši návštěvu.


čtvrtek 28.9. zavřeno
pátek a sobota 29. a 30.9. otevřeno

máme otevřeno: úterý až sobota 9-17h

Upozornění:
od 5.5. přibližně do října se v naší obci opravuje hlavní silnice
(označeno červeně)

máme otevřeno dostanete se k nám po objízdné trase
ze směru od Bílé Třemešné je silnice již opravena a můžete k nám přijet bez omezení (u cedule Dolní Brusnice je sice stále vjezd povolen pouze pro rezidenty, ale platí to i pro zákazníky zahradnictví)
ze směru od Horní Brusnice, Mostek  je na mapě vyznačená objízdná trasa a jak se k nám dostanete (značeno zeleně přerušovaně)
naše zahradnictví je na mapě znázorněno zelenou kytičkou

průjezd obcí je zakázán, ale VJEZD k nám je PRO ZÁKAZNÍKY POVOLEN

v případě komplikací klidně volejte 603 224 892
mapaBD 2faze m.jpg (800×555)


OTEVÍRACÍ DOBA:

úterý - sobota 9.00. - 17.00.

V sortimentu jsou uvedeny pěstované druhy včetně těch, které nejsou momentálně k prodeji. U aktuálně nabízených druhů naleznete cenu v Kč. Druhy u nichž není cena uvedena jsou momentálně vyprodány nebo nejsou v prodejní velikosti. V případě zájmu nás kontaktujte. Ceník aktualizujeme v průběhu celého roku. Ceník neobsahuje všechny druhy, které naleznete v naší prodejně, případně druhy, které máme ve velmi malém množství. Pokud není Vámi požadovaný druh s naší nabídce uveden, kontaktujte nás, pokusíme se jej pro Vás sehnat. Na přání Vám zkompletujeme rostliny podle doneseného návrhu a seznamu, případně Vám nabídneme alternativní odrůdy. Možná je také konzultace přímo na Vaší zahradě. Ceny uvedené v ceníku jsou maloobchodní včetně 15% DPH. Prodej za velkoobchodní ceny je možný pouze pro firmy z oboru.


Náš sortiment jehličin je velmi obsáhlý od zajímavých botanických druhů až po stále oblíbenější minijehličiny a čarověníky. Vhodné pro skalky nebo koryta. Některé odrůdy nabízíme také na nízkém kmínku.

Z bohatého výběru kvetoucích nebo listem ozdobných keřů snadno vyberete kombinaci druhů tak aby Vaše zahrada kvetla po celé vegetační období.V sortimentu naleznete také spoustu vzácných a neobvyklých druhů.
Vyšší kulisu Vám vytvoří listnaté stromy. Do menších zahrad se uplatní odrůdy převislé nebo sloupovité, které zabírají minimum místa.
Nápadnou ozdobou každé zahrady jsou nepochybně velkokvěté rododendrony a azalky. U těchto rostlin je však třeba se obzvláště věnovat půdním podmínkám. Do menší výsadby nebo skalek můžete vybírat ze zakrslých japonských azalek.
Na jaře kvetoucí vřesovce a od srpna kvetoucí vřesy skrývají netušené množství barevných kombinací. Vřesy a vřesovce doplňuje sortiment dalších drobnějších vřesovištních rostlin jako např. brusinky, piérisy, dabécie a mnoho dalších.
Trvalky a skalničky vhodně doplňují výsadbu jehličin i listnáčů po celé vegetační období. Nabídneme Vám mnoho druhů pro slunná i zastíněná stanoviště.
Popínavé dřeviny
Vybereme Vám vhodný druh k popnutí stěny domu, pergol, sloupů, plotů atd.
Nedílnou součástí výsadeb jsou dnes také okrasné trávy. Nabízíme Vám druhy od nízkých bochánkovitých kostřav po až 3 m vysoké čínské rákosy a také některé bambusy
OKRAJOVÉ OVOCNÉ DRUHY
Některé listnaté keře přinášejí jedlé plody, jsou tedy ozdobné a zároveň užitečné. Patří mezi ně muchovník, rakytník, kamčatské a kanadské borůvky a další.
do Vašich zahradních jezírek nabízíme také VODNÍ A BAŽINNÉ ROSTLINY
vhodná vlhčí a stinější stanoviště mohou zpestřit také KAPRADINY

© zahrada-zizka.cz, webmaster, login
Počet návštěv: 3379140